Založ si blog

Duša človeka

Prednedávnom som na internete1/ čítal, že dvaja svetoví vedci, americký fyzik doktor Stuart Hameroff a britský matematik sir Roger Penrose, prišli s teóriou dokazujúcou, že ľudská duša je nesmrteľná, že po smrti človeka nezomrie, ale odchádza do vesmíru.

V prvom článku tohto blogu „Môj racionálny pohľad na Boha“ som písal, že Boh je možno vesmír alebo viac vesmírov. A že duša človeka slúži na komunikáciu medzi Bohom a človekom. Asi teda na tom niečo bude, duša človeka po jeho smrti, ako uvedení vedci tvrdia, odchádza do vesmíru, myslím si teda, že sa vracia k Bohu.

Čo sa s ňou stane vo vesmíre, alebo späť u Boha, vedci zatiaľ nezistili. Možno neskôr, ak im k tomu dáme príležitosť. Ak náš spoločný priestor na život, našu zem, ktorá je súčasťou Boha, do doby, kým na to prídu, celkom nezdevastujeme.

 

1/ http://www.hlavnespravy.sk/veda-postupne-dokaze-ze-najvacsimi-spiatocnikmi-tmarmi-zadubencami-su-ateisti-komunisti-neomarxisti-dusa-neumiera-ale-odchadza-vesmiru-tvrdia-kvantovi-fyzici/1146750

Sme ako mravce (6)

17.08.2017

O mravcoch je toho na internete, ale aj inde v literatúre, napísaného veľa, existuje tiež veda zaoberajúca sa ich životom, myrmekológia. Mravce sú veľmi zaujímavý hmyz. Pestujú rastliny, lovia, viac »

Čo je konanie dobra a čo konanie zla? (5)

10.06.2017

Niekto považuje za dobré zhromažďovať majetok, niekedy aj nezákonne. Ďalší za dobré považuje ochraňovať prírodu. Iný považuje za dobre zabiť náboženského odporcu. A čo zákony v jednotlivých viac »

Má ľudský život nejakú hodnotu? (4)

05.04.2017

Nedávno som čítal na spravodajskom portáli článok s nadpisom „Umiernení teroristi a ISIS si navzájom odrezávajú hlavy”. Pre týchto ľudí ľudský život asi hodnotu nemá žiadnu. Podobné viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33, aktualizované: 23:16

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 5941x
Priemerná čítanosť článkov: 849x

Autor blogu

Kategórie