Založ si blog

Duša človeka

Prednedávnom som na internete1/ čítal, že dvaja svetoví vedci, americký fyzik doktor Stuart Hameroff a britský matematik sir Roger Penrose, prišli s teóriou dokazujúcou, že ľudská duša je nesmrteľná, že po smrti človeka nezomrie, ale odchádza do vesmíru.

V prvom článku tohto blogu „Môj racionálny pohľad na Boha“ som písal, že Boh je možno vesmír alebo viac vesmírov. A že duša človeka slúži na komunikáciu medzi Bohom a človekom. Asi teda na tom niečo bude, duša človeka po jeho smrti, ako uvedení vedci tvrdia, odchádza do vesmíru, myslím si teda, že sa vracia k Bohu.

Čo sa s ňou stane vo vesmíre, alebo späť u Boha, vedci zatiaľ nezistili. Možno neskôr, ak im k tomu dáme príležitosť. Ak náš spoločný priestor na život, našu zem, ktorá je súčasťou Boha, do doby, kým na to prídu, celkom nezdevastujeme.

 

1/ http://www.hlavnespravy.sk/veda-postupne-dokaze-ze-najvacsimi-spiatocnikmi-tmarmi-zadubencami-su-ateisti-komunisti-neomarxisti-dusa-neumiera-ale-odchadza-vesmiru-tvrdia-kvantovi-fyzici/1146750

Sme ako mravce (6)

17.08.2017

O mravcoch je toho na internete, ale aj inde v literatúre, napísaného veľa, existuje tiež veda zaoberajúca sa ich životom, myrmekológia. Mravce sú veľmi zaujímavý hmyz. Pestujú rastliny, lovia, viac »

Čo je konanie dobra a čo konanie zla? (5)

10.06.2017

Niekto považuje za dobré zhromažďovať majetok, niekedy aj nezákonne. Ďalší za dobré považuje ochraňovať prírodu. Iný považuje za dobre zabiť náboženského odporcu. A čo zákony v jednotlivých viac »

Má ľudský život nejakú hodnotu? (4)

05.04.2017

Nedávno som čítal na spravodajskom portáli článok s nadpisom „Umiernení teroristi a ISIS si navzájom odrezávajú hlavy”. Pre týchto ľudí ľudský život asi hodnotu nemá žiadnu. Podobné viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 6870x
Priemerná čítanosť článkov: 981x

Autor blogu

Kategórie