Založ si blog

Duša človeka

Prednedávnom som na internete1/ čítal, že dvaja svetoví vedci, americký fyzik doktor Stuart Hameroff a britský matematik sir Roger Penrose, prišli s teóriou dokazujúcou, že ľudská duša je nesmrteľná, že po smrti človeka nezomrie, ale odchádza do vesmíru.

V prvom článku tohto blogu „Môj racionálny pohľad na Boha“ som písal, že Boh je možno vesmír alebo viac vesmírov. A že duša človeka slúži na komunikáciu medzi Bohom a človekom. Asi teda na tom niečo bude, duša človeka po jeho smrti, ako uvedení vedci tvrdia, odchádza do vesmíru, myslím si teda, že sa vracia k Bohu.

Čo sa s ňou stane vo vesmíre, alebo späť u Boha, vedci zatiaľ nezistili. Možno neskôr, ak im k tomu dáme príležitosť. Ak náš spoločný priestor na život, našu zem, ktorá je súčasťou Boha, do doby, kým na to prídu, celkom nezdevastujeme.

 

1/ http://www.hlavnespravy.sk/veda-postupne-dokaze-ze-najvacsimi-spiatocnikmi-tmarmi-zadubencami-su-ateisti-komunisti-neomarxisti-dusa-neumiera-ale-odchadza-vesmiru-tvrdia-kvantovi-fyzici/1146750

Sme ako mravce (6)

17.08.2017

O mravcoch je toho na internete, ale aj inde v literatúre, napísaného veľa, existuje tiež veda zaoberajúca sa ich životom, myrmekológia. Mravce sú veľmi zaujímavý hmyz. Pestujú rastliny, lovia, viac »

Čo je konanie dobra a čo konanie zla? (5)

10.06.2017

Niekto považuje za dobré zhromažďovať majetok, niekedy aj nezákonne. Ďalší za dobré považuje ochraňovať prírodu. Iný považuje za dobre zabiť náboženského odporcu. A čo zákony v jednotlivých viac »

Má ľudský život nejakú hodnotu? (4)

05.04.2017

Nedávno som čítal na spravodajskom portáli článok s nadpisom „Umiernení teroristi a ISIS si navzájom odrezávajú hlavy”. Pre týchto ľudí ľudský život asi hodnotu nemá žiadnu. Podobné viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 6587x
Priemerná čítanosť článkov: 941x

Autor blogu

Kategórie